Spektakl teatralny „Calineczka” w GCK




22 maja mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w XIX edycji Małopolskiego Festiwalu Piosenki „Integracja Malowana Dźwiękiem” w Bochni – wydarzeniu, które od lat łączy ludzi poprzez muzykę, emocje oraz wspólne przeżywanie sztuki. Przesłuchania konkursowe oraz Gala Finałowa odbyły się w Hali Widowiskowo-Sportowej

18 maja 2026 r. uczestniczyliśmy w III Integracyjnym Rajdzie Rowerowym Osób z Niepełnosprawnościami „Śladami Łemków”, organizowanym przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Bieczu. Trasa rajdu prowadząca z Uścia Gorlickiego przez Kwiatoń, Skwirtne i Regietów, aż do Stadniny Koni Huculskich była pełna

15 maja to wyjątkowy dzień w kalendarzu mieszkańców Bobowej. Tego dnia corocznie obchodzone są imieniny św. Zofii, patronki miasta, z którymi związany jest uroczysty odpust parafialny. Święta Zofia jest patronką matek, patronką wdów, jest orędowniczką w czasie niedoli. Jest wzywana

30 kwietnia udaliśmy się do sądeckiego Teatru Nowego na spektakl teatralny „Bilecik miłosny”.Spektakl opowiada o perypetiach małżeńskich, w których tajemniczy bilecik wywołuje lawinę nieporozumień, zapewniając lekką rozrywkę i uśmiech od początku do końca.Aktorzy przygotowali komiczną, atrakcyjną wizualnie i uwspółcześnioną wariację

W dniu dzisiejszym z okazji obchodów Światowego Dnia Ziemi zorganizowaliśmy wyjście plenerowe, aby włączyć się w Akcję Sprzątania Świata. W tym roku hasłem przewodnim było: „Nasza moc. Nasza planeta”. Fundamentem współczesnej ekologii jest dbałość o najbliższe otoczenie, która bezpośrednio przekłada

16 kwietnia 2026 r. udaliśmy się do miejscowej Biblioteki Publicznej w Bobowej, gdzie dzięki uprzejmości pani Celiny Job przypomnieliśmy sobie o głównych celach i zasadach funkcjonowania biblioteki. Ponadto zapoznaliśmy się z aktualną ofertą dostępnych książek, w tym nowości. W licznym

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych 1 kwietnia 2026 r. w naszym ośrodku odbyło się uroczyste spotkanie, mające charakter śniadania wielkanocnego podczas, którego mogliśmy tradycyjnie skosztować świątecznych potraw i wypieków. Grupa teatralna w pięknej oprawie muzycznej zaprezentowała inscenizację pt. „Od

29 marca w Niedzielę Palmową w Parafii Wszystkich Świętych w Bobowej odbył się Konkurs Palm Wielkanocnych, które w tradycji chrześcijańskiej symbolizują odradzające się życie. Poświęcenie palm odbyło się przy kościele św. Zofii, po czym uroczysta procesja ruszyła do kościoła parafialnego pw.