W dniu 17 czerwca 2024 r. w ramach realizowanego przez ośrodek treningu z zakresu aktywizacji zawodowej udaliśmy się do Powiatowego Urzędu Pracy w Gorlicach, który w dniach 17-21.06.2024 r. zorganizował dyżur eksperta.
W czasie spotkania z pośrednikiem pracy uzyskaliśmy informacje na temat dostępnych form aktywności zawodowych dla osób z niepełnosprawnościami oraz aktualnych ofert pracy, skierowanych do osób posiadających orzeczony stopień niepełnosprawności.
Praktyczną kontynuacją tematu było zapoznanie się ze stanowiskami pracy i działalnością Odlewni „AMET” przy ulicy Fabrycznej w Gorlicach. Odlewnia aluminium, brązu, mosiądzu „AMET” jest firmą która zadebiutowała na rynku w 1996r, udoskonalając technologię produkcji, poczynając od wprowadzenia nowoczesnych mas formierskich, aż do rozszerzenia asortymentu o odlewy kokilowe, kokilowe z rdzeniami piaskowymi oraz ciśnieniowe. Zakład ten realizuje liczne zamówienia z branży przemysłowej,  infrastruktury miejskiej, galanterii ozdobnej  oraz motoryzacyjnej.
Niezwykłym doświadczeniem było poznanie procesu obróbki aluminium od pierwotnej metody odlewu piaskowej, przez nowoczesne kokilowe i ciśnieniowe, aż po ostatni szlif.  Naszym przewodnikiem po odlewni był jej właściciel pan Maciej Serafin, a jednocześnie Mistrz Europy EHC górskich wyścigów samochodowych, co było dodatkowym przeżyciem.
Puentą spotkania było przesłanie pana Macieja, iż warto wierzyć i realizować swoje marzenia.
Dziękujemy serdecznie !!!

Aktywizacja zawodowa w Odlewni „AMET” w Gorlicach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial