W dniach 29-31 sierpnia uczestniczyliśmy w IV edycji Festiwalu „Aktywność i wiedza”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo i Umysłowo „Nadzieja”. W wydarzeniu i przeglądzie występów artystycznych uczestniczyła Marta Mordarska – dyrektor Małopolskiego Oddziału PFRON.
Uczestnicy Festiwalu rywalizowali w pięciu kategoriach: przedstawienie teatralne, taniec, śpiew, film i konkurs plastyczny.

29 sierpnia po przyjeździe i zakwaterowaniu w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania ”Opoka”, udaliśmy się na integracyjną wycieczkę do Muszyny i Krynicy, gdzie miło spędziliśmy poniedziałkowe popołudnie. Głównym wydarzeniem drugiego dnia były występy kulturalne i artystyczne.
Na scenie zaprezentował się gorlicki Zespół „Schemat” oraz duet teatralny w skeczu „Urzędnik”. Poza tym odbył się konkurs plastyczny, w którym panie: Zofia, Genowefa i Renata w swoich pracach przedstawiły „Krainę marzeń”. W trzeci dzień festiwalu organizatorzy zaplanowali rozgrywki sportowe w Boccia.
Wśród Laureatów Festiwalu znaleźli się nasi koledzy z DOW Gorlice, którzy w kategorii – Śpiew zajęli I miejsce, a w kategorii – Przestawienie znaleźli się na II miejscu.
W konkursie plastycznym nagrodzone zostały wszystkie osoby uczestniczące.
Przebieg Festiwalu odbywał się w bardzo serdecznej atmosferze, ze szczególną wrażliwością na potrzeby i zainteresowania osób z niepełnosprawnościami.

IV Festiwal „Aktywność i wiedza” w Starym Sączu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial