W niedzielę 29 maja 2022 r. uczestniczyliśmy w obchodach Gorlickich Dni Rodziny połączonych z XII Dniem Osób z Niepełnosprawnościami oraz Dniem Dziecka, które odbyły się pod patronatem Burmistrza Miasta Gorlice Rafała Kukli. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na osoby niepełnosprawne, ich problemy, a także potrzebę integracji. To również promocja idei wolontariatu wśród społeczeństwa, ukazanie radości, jaką daje pomoc drugiemu człowiekowi oraz uwrażliwienie na los osób chorych, starszych i niepełnosprawnych.
Wydarzenie rozpoczęła Msza Święta w Bazylice Narodzenia NMP, w intencji rodzin, osób chorych, z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunów. Następnie uczestnicy wyruszyli w Marsz Żonkilowy z udziałem Orkiestry Dętej OSP Dominikowice oraz Mażoretek DOMINO, który zakończył się na boisku przy Miejskim Zespole Szkół nr 5, gdzie zaplanowana była główna część pikniku.
Po oficjalnym otwarciu spotkania przez burmistrza, rozpoczęła się część artystyczno-rozrywkowa w wykonaniu młodzieży z Młodzieżowego Domu Kultury i Gorlickiego Centrum Kultury oraz podopiecznych ośrodków wspierających osoby niepełnosprawne z całego powiatu.
W trakcie pikniku skorzystaliśmy z ciepłego posiłku oraz bezpłatnych pomiarów cukru i cholesterolu, wykonywanych przez Stowarzyszenie diabetyków.

XII Gorlicki Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial