W środę 27 kwietnia 2022 r. udaliśmy się do gorlickiego Kina Kolory, gdzie obejrzeliśmy film pt. „Fatima”.
To portugalsko-amerykański dramat religijny, którego fabuła skupia się na wszystkim nam znanych objawieniach Matki Boskiej, jakich w 1917 roku podczas I wojny światowej, trójka dzieci pasących zwierzęta, z miasteczka Fatima, doświadczyła zstąpienia i objawień Maki Boskiej, która pokazywała się im z różańcem w rękach. Maryja miała dla Łucji, Hiacynty i Franciszka przesłanie pokoju, ale i przepowiedziała przyszłość dla całego świata. 
Nikt jednak nie traktuje poważnie dziecięcych opowieści. A jednak wieść o cudownych wydarzeniach w  Fatimie  roznosi się coraz dalej. Tysiące pielgrzymów przybywają do wioski, a cud fatimski zaczyna odmieniać ich losy, wywierając przemożny wpływ także na instytucję Kościoła i na cały świat.
„Fatima” Marco Pontecorvo opowiada o objawieniach, jakie miały miejsce w portugalskiej wiosce ponad sto lat temu. Ale przede wszystkim opowiada o ludziach, którzy w tamtych wydarzeniach brali udział. O tym, w jaki sposób wydarzenia wpłynęły na ich życie, na ich codzienność.
To niezwykle poruszająca opowieść inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, która z pewnością spodoba szerokiej widowni.

Seans kinowy „Fatima”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial