Wielkanoc to najradośniejsze święto – zarówno w  kościelnym roku liturgicznym, jak obrzędowości polskiej. Po okresie 40 tygodniowego Postu, pełnego zadumy, umartwień  i modlitwy, w Niedzielę wielkanocną, kościelne dzwony brzmią w szczególny sposób, oznajmując zmartwychwstanie Chrystusa – zwycięstwo życia nad śmiercią.
Z  okazji zbliżających się Świat Wielkanocnych 12 kwietnia w naszym Ośrodku odbyło się spotkanie o charakterze śniadania wielkanocnego podczas, którego mogliśmy tradycyjnie skosztować potraw wielkanocnych, obejrzeć inscenizację pt. „Z martwych powstał Pan” w  oprawie muzycznej  nawiązującej do liturgii Wielkiego Tygodnia i Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.
Momentem na który wszyscy czekali było ogłoszenie wyników konkursu na kartkę wielkanocną. Cieszył się on bardzo dużym zainteresowaniem, powstało 21 kartek, własnoręcznie wykonanych, ozdobionych różnymi technikami plastycznymi i rękodzielniczymi. Decyzja była bardzo trudna, bowiem wszystkie kartki miały niepowtarzalny urok. Komisja konkursowa pod przewodnictwem pani dyrektor Małgorzaty Mróz przyznała następujące miejsca:

I miejsce:  Jadwiga Kot, Jan Chronowski
II miejsce: Anna Szczepanek, Rafał Radziak
III miejsce: Agnieszka Sarkowicz, Genowefa Batko
oraz 8 wyróżnień
Gratulujemy !!!

Wszyscy uczestniczący w konkursie zostali nagrodzeni pięknymi nagrodami.
Spotkanie przebiegło w miłej i świątecznej atmosferze, nie zabrakło również świątecznych życzeń, które w imieniu Rady Domu złożył pan Władysław Urbanik.   

Niech te święta  Zmartwychwstania Pańskiego
będą pełne nadziei i wiary,

Niech radosny dzień Zmartwychwstania Pańskiego
wniesie nadzieję, a powracająca do życia natura
będzie natchnieniem  w codziennym życiu.

Wesołego Alleluja

Spotkanie wielkanocne 2022

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial