Święta Wielkanocne tuż, tuż dlatego to najwyższa pora, aby zacząć zastanawiać się nad sposobami przystrojenia wielkanocnego koszyka, a przede wszystkim – jajek. Pisanki wielkanocne to nieodłączny atrybut Świąt Wielkiej Nocy.
W związku z tym w czwartek 7 kwietnia 2022 r. skorzystaliśmy z bezpłatnych warsztatów zdobienia pisanek wielkanocnych techniką tradycyjną – woskiem pszczelim, zorganizowanych przez Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa w sali widowiskowej „Koronka”.
Warsztaty poprowadziła Pani Celina Job – starszy instruktor w Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa, która wprowadziła nas w tajniki zdobienia pisanek, tradycyjną techniką, zwaną batik. Poza tym odbyła się prezentacja tradycyjnego malowania jajek, a następnie mogliśmy w praktyce zastosować poznane zasady zdobienia pisanek woskiem pszczelim.

Bardzo dziękujemy za możliwość uczestniczenia w zajęciach, podczas których w przyjaznej atmosferze zdobyliśmy cenne wskazówki i nowe doznania artystyczne.

Link do artykułu z wydarzenia na Portalu Gminy Bobowa : http://naszabobowa.pl/warsztaty-plastyki-wielkanocnej-w-bobowej-3/127107/

Warsztaty plastyki wielkanocnej w Bobowej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial