Szanowni Członkowie Rodzin,
Trwająca sytuacja epidemiczna nadal ogranicza Nasz osobisty kontakt z rodzinami podopiecznych. W dalszym ciągu chcemy zadbać o wzajemną współpracę, możliwość wymiany wartościowych informacji, doświadczeń oraz wsparcia.
Tym razem w ramach kolejnych warsztatów edukacyjnych dla rodzin chcielibyśmy zaproponować Państwu w formie zdalnej udostępnienie materiałów, które mogą być pomocne w lepszym zrozumieniu, akceptacji i wspieraniu chorujących bliskich ale i siebie, jako opiekunów oraz wspólnych relacji rodzinnych. Ponadto, czas pandemiczny był i jest dla Nas wszystkich trudnym doświadczeniem, zachwiania poczucia bezpieczeństwa, utraty kontroli i przewidywalności na różnych poziomach codziennego życia.
Dlatego też, w pierwszej części zachęcamy do przeczytania krótkiego wywiadu z parą psychologów klinicznych i psychoterapeutów Marią Król – Fijewską i Piotrem Fijewskim, w którym poruszają aktualny i ważny temat wpływu i radzenia sobie z odczuwalnymi konsekwencjami kryzysu pandemicznego – ,,Świat po końcu świata. O tym jak zmieniła nas pandemia…”.
Artykuł dostępny poniżej:Świat-po-końcu-świata.-O-tym-jak-zmieniła-nas-pandemia.-1Pobierz

W drugiej części proponujemy obejrzenie filmu, w którym znany dziennikarz radiowy, pisarz, felietonista i ambasador III Kongresu Zdrowia Psychicznego – Bogdan Frymorgen dzieli się osobistymi doświadczeniami wspólnego życia z bliskim członkiem rodziny, zmagającym się z przewlekłym kryzysem psychicznym.

Link do filmu:https://www.youtube.com/embed/rePsia8vK3k?feature=oembed

Pozdrawiamy serdecznie i zachęcamy Państwa do kontaktu
Dzienny Ośrodek Wsparcia – ŚDS w Gorlicach Filia w Bobowej

Warsztaty edukacyjne dla rodzin i opiekunów podopiecznych DOW – ŚDS w Gorlicach Filii w Bobowej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial