Jesień wcale nie musi być smutna i szara, a do takich refleksji doszliśmy wszyscy  po nastrojowym spotkaniu, którego tematem wiodącym była właśnie ta pora roku. Popołudnie z jesienią na stałe wpisało się w nasz ośrodkowy kalendarz, a inicjowane jest przez Radę Domu. Oprawą dla jesiennych  prezentacji  była piękna dekoracja z dostępnych jeszcze kwiatów, szyszek oraz wykonanych w pracowni plastycznej świeczników. Uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie,  plastyczne i rękodzielnicze. Była również możliwość zaznajomienia się z propozycjami modowymi na chłodne dni. W tym roku mają królować ciepłe kominy,  szale, narękawki  w odcieniach popielu, brązu, a nawet burgundu.  Nie zabrakło również prozdrowotnych porad.


Dla zainteresowanych przepis na pyszną, rozgrzewającą herbatę z pomarańczą i goździkami.
Herbatę zaparzyć razem z laską cynamonu, obranym i pokrojonym na plasterki imbirem oraz goździkami. Dodać przepołowiony plaster pomarańczy, cytrynę oraz dosłodzić miodem lub cukrem. Można też dodać wiśnie lub maliny.

Popołudnie  z jesienią  zakończyło się  poczęstunkiem wykonanym w pracowni kulinarnej a była to oczywiście sałatka z jesiennych warzyw.

Popołudnie z jesienią

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial