W dniach od 19 do 21 października 2021 trwał w Bochni 14. Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”, zorganizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Kropla Dobroci” w Bochni
Festiwal odbywał się pod Honorowym Patronatem Pani Prezydentowej Agaty Kornhauser – Dudy.
Podobnie jak w latach poprzednich dla uczestników dostępne były  trzy kategorie konkursowe: integracyjny duet muzyczny, zespół i kabaret.  Kwalifikacje odbywały się na podstawie nadesłanych nagrań wideo.
Grupy muzyczne z Ośrodka z Gorlic i Bobowej zakwalifikowały się do występów zespołowych, dając możliwość udziału w przesłuchaniach konkursowych.
Nasze panie z zespołu „Bobowianie” zaprezentowały się  na ludowo w piosence „Takiego Janicka”. Gorlicki zespół „Schemat” wykonał piosenkę z drugiej płyty, pod tytułem „Schematy”.
Jurorami w tegorocznej edycji byli: Alicja Węgorzewska,  Daryl Strodes, Majka Jeżowska, Ania Rusowicz, Marek Piekarczyk, Janusz Radek, Maurycy Polaski . Pod czujnym okiem artystów, wokaliści przygotowywali w duetach piosenki, które zaśpiewali podczas przesłuchań konkursowych 21 października. Uczestnikom towarzyszyła Orkiestra Festiwalowa pod kierownictwem Adama Jarzmika.
W dalszej części programu, po przerwie obiadowej z dużym podekscytowaniem uczestniczyliśmy w Gali Laureatów.
Mimo tego, że nie zostaliśmy nagrodzeni, to jednak z satysfakcją udanego występu wróciliśmy do domu. Za udział w konkursie otrzymaliśmy indywidualne upominki i pamiątkowy dyplom.

14. edycja Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” w Bochni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial